ShowbizSociale

Viktor Zhusti merr çmimin e aktorit më të mirë, në festivalin e filmit në Irak

Në këtë film, Zhusti luan rolin e një intelektuali të burgosur, i cili zgjedh të sakrifikojë lirinë e tij, sesa të bëhet vegël e lojrave të pushtetit.
Featured image of article: Viktor Zhusti merr çmimin e aktorit më të mirë, në festivalin e filmit në Irak

IRAK – Ditën e djeshme në Irak është mbajtur dhe fesitivali i filmit, ku morën pjesë 154 filma nga 78 shtete në botë.

Mes tyre ishte dhe filmi shqiptar ” Delegacioni”, i cili i dha titullin ‘Aktori më i mirë’, artistit Viktor Zhusti.

Festivali i filmit ne Irak.

Në këtë film, Zhusti luan rolin e një intelektuali të burgosur, i cili zgjedh të sakrifikojë lirinë e tij, sesa të bëhet vegël e lojrave të pushtetit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Festivali i filmit i quajtur ” Slemani International Film Festival” është dhe një nga festivalet më të rëndësishme të filmit, aktori shqiptar Viktor Zhusti na bëri të tërë krenar me marrjen e çmimit të rëndësishëm.

Burimi:FilmFestival

E.C/Dosja.al

Shto Koment