Bota

Vijon të rritet bilanci në Rusi/ 6,635  raste të reja dhe 174 viktima regjistrohen në 24 orët e fundit nga Covid-19

Sipas të dhënave në Rusi së fundmi kanë shumbur jetën 174 persona dhe numri në total i viktimave ka shkuar në 11,017 njerëz.
Featured image of article: Vijon të rritet bilanci në Rusi/ 6,635  raste të reja dhe 174 viktima regjistrohen në 24 orët e fundit nga Covid-19 Foto ilustruese

RUSI– Në Rusi po rritet ndjeshëm numri i të infektuarve ku sipas autoriteteve shëndetësore gjatë 24 orëve janë regjistruar 6,635  raste të reja dhe numri në total i të infektuarve që nga fillimi i pandemisë deri më tani ka shkuar në 713,936 persona.

Sipas të dhënave në Rusi së fundmi kanë shumbur jetën 174 persona dhe numri në total i viktimave ka shkuar në 11,017 njerëz.

Në Rusi kanë fituar betejën me kronavarusin  489,068 persona ndërsa në gjendje të rëndë për jëtën janë 2,300 pacientë. Rusia për të identifikuar njerëzit që kanë kontraktuar me sëmundjen vdekjeprurëse ka kryer 22.3 mln  testime.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: worldometers

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment