Editorial

Vijon prej ditësh zjarri në Kodrën e Priskës në Tiranë, zjarrëfikëset e kanë të pamundur të shuajnë flakët

Zjarri është bërë dhe më i madh gjatë mbrëmjes në Kodrat e Priskës, pasi ka ndezur kodrat përreth.
Featured image of article: Vijon prej ditësh zjarri në Kodrën e Priskës në Tiranë, zjarrëfikëset e kanë të pamundur të shuajnë flakët Zjarr ne Kodrat e Priskës

TIRANE– Kodra e Priskës në Tiranë është prej ditësh nën flakët e zjarrit. Ndërhyrja e zjarrëfikësve është bërë e vështirë pasi terreni nuk është i favorshëm, duke bërë kështu që të digjen sipërfaqe të mëdha shkurresh.

Zjarri është bërë dhe më i madh gjatë mbrëmjes, pasi ka ndezur kodrat përreth.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ende nuk dihet nëse zjarri ka qenë i qëllimshëm apo shkak janë temperaturat e larta.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment