Politike

‘Vije, se e kalove ti duhet patjetër dhe ne…?’/ Alimadhi hoqi maskën, Ruçin e zë meraku: Ne u shqetësuam për ty…

VIDEO
Menjëherë gjesti është vënë re nga kryeparlamentari Gramoz Ruçi, i cili i ka kërkuar që të rivendosë maskën në mënyrë që të mbronte kolegët e tij nga një infektim i mundshëm. 

TIRANË– Deputeti Adriatik Alimadhi ka hequr maskën e vendosur për t’u mbrojtur nga koronavirusi gjatë seancës së sotme plenare. 

Menjëherë gjesti është vënë re nga kryeparlamentari Gramoz Ruçi, i cili i ka kërkuar që të rivendosë maskën në mënyrë që të mbronte kolegët e tij nga një infektim i mundshëm. 

“Vije maskën, vije maskën. Po se e ke kaluar ti duhet ta kalojmë dhe ne? Ne të kemi uruar me gjithë shpirt shërim të shpejtë. Ne u shqetësuam për ty, u interesuam, të telefonuan. Të lutem vër maskën,”-tha Ruçi nga foltorja. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Deputeti Alimadhi ishte politikani i parë në vend që u infektua nga pandemia e koronavirusit në vend. 


Lajmi kryesor: S’ka më kohë! Sot Kuvendi kalon ndryshimet Kushtetuese për listat dhe koalicionet, parlamenti rikthehet në shtator

(k.m/dosja.al)

Shto Koment