Aktualitet

Vidhnin vepra arti, vazo e statuja të vjetra, Policia e Durrësit arreston 2 persona

Sipas informacioneve të deritanishme mësohet se është arrestuar Roland Zaimi dhe një bashkëpunëtor i tij, emri i të cilit nuk bëhet i ditur.
Featured image of article: Vidhnin vepra arti, vazo e statuja të vjetra, Policia e Durrësit arreston 2 persona Arrestim (Ilustruese)

DURRËS- Policia dhe Prokuroria e Durrësit kanë zhvilluar sot një operacion dhe kanë vënë në pranga 2 persona.

Sipas informacioneve të deritanishme mësohet se është arrestuar Roland Zaimi dhe një bashkëpunëtor i tij, emri i të cilit nuk bëhet i ditur. Mësohet se në banesën ku ata jetonin janë gjetur vepra arti më vlerë të konsiderueshme.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Po ashtu bëhet me dije se Roland Zaimit i janë sekuestruar një statujë dhe një vazo e vjetër me vlerë të lartë monumentale.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment