Showbiz

“Si është ajo shprehja”/ Olti Curri ironi me kryeministrin Edi Rama, poston momentet e ngecjes dhe lavdërimit: Mos e boftë pikën e hajrit, kush ta ndërroi dorën e pilafit ty…

VIDEO
Këto pamje, Curri i ka bashkëngjitur edhe me momentet e ‘lavdisë’ së Ramës, i cili me gojën e tij, dëgjohet të thotë se nuk ka konkuret në gjuhën e folur dhe as në atë të shkruar.
Featured image of article: “Si është ajo shprehja”/ Olti Curri ironi me kryeministrin Edi Rama, poston momentet e ngecjes dhe lavdërimit: Mos e boftë pikën e hajrit, kush ta ndërroi dorën e pilafit ty… Kryeministri Edi Rama dhe Olti Curri, bloger

TIRANË– Blogeri Olti Curri ka publikuar një video në rrjetet sociale ku tregon se sin ë disa momente kryeministri Edi Rama ka ngecur dhe nuk ka gjetur dot fjalët gjatë një konference për shtyp.

Këto pamje, Curri i ka bashkëngjitur edhe me momentet e ‘lavdisë’ së Ramës, i cili me gojën e tij, dëgjohet të thotë se nuk ka konkuret në gjuhën e folur dhe as në atë të shkruar.

“Me Facebook, thjesht dhe vetëm bën….siç i themi ne, ha bukën, si është ajo shprehje…ha bukën e…ë? Si është? E mirë…më fal për modestinë, te gjuha e folur apo e shkruar nuk njoh konkurencë, nuk konkuroj unë as me ju as me kundërshtarët e mi…siç i themi ne…,”- dëgjohet të thotë Rama në videon e publikuar nga Olti Curri.

Krah videos, Curri ka me ironi lë të nënkuptojë se e ka fajin pilafi për këto ngecje.

 

View this post on Instagram

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mos e bofte piken e hajrit kush ta ka nderru doren e pilafit ty 😆😆😆

A post shared by Olti Curri🧿 (@olticurri) on

“Mos e bofte piken e hajrit kush ta ka nderru doren e pilafit ty,”- shkruan Olti Curri krah videos.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment