Kuriozitete

Videoja që po bën xhiron e rrjetit/ Ishte shumë i zënë me telefonin, fëmija ngatërron prindërit, ngjitet pas njerëzve të gabuar

 Reagimi i burrit që fëmija kap për dore është shumë për të qeshur, pasi edhe ai vetë e kupton që djali i vogël se ka parë se ç’po bën.
Featured image of article: Videoja që po bën xhiron e rrjetit/ Ishte shumë i zënë me telefonin, fëmija ngatërron prindërit, ngjitet pas njerëzve të gabuar Fëmija që ngatërroi prindërit

TIRANË- Teknologjia është një ndër hapësirat e para dhe të vetm ku të rritur e fëmijë nuk bëjnë më dot pa të.  Kemi dëgjuar shpesh herë që aksidentet po ndodhin për shkak të përdorimit të telefonit gjatë kohës që drejton makinën.

Së fundmi një video e publikuar nga ‘RT’ që është bërë virale në rrjetet sociale tregon sesi një fëmijë humb, dhe ngatërron prindërit me disa të huaj për shkak se gjatë gjithë kohës që ecën ai e ka vëmendjen tek telefoni dhe  jo tek rruga.

Children and technology in China

Child too busy with his phone walks away with the WRONG parents!

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Posted by RT Play on Friday, 8 November 2019

Reagimi i burrit që fëmija kap për dore është shumë për të qeshur, pasi edhe ai vetë e kupton që djali i vogël se ka parë se ç’po bën.

Kur fëmija shikon se nuk është pranë prindërve të tij, frikësohet dhe largohet duke  vrapuar.

Burimi: RT 

A.C/Dsoja.al

Shto Koment