Bota

VIDEO/ Alarm i kuq në Itali, pritet ciklon, rrugët mbulohen nga uji, njerëzit bllokohen nëpër makina

Reshje të mëdha shiu kanë ranë midis orës 7 dhe 8 të mëngjesit duke krijuar shqetësime të mëdha dhe përmbytje në Crotone të Italisë. Qindra zjarrëfiske kanë ndërhyrë për të ndihmuar njerëzit e bllokuar në makina.

ITALI-Komuna e Krotonës (Crotone) ka dhënë alarmin e kuq për motin, pas një përkeqësimi të menjëhershëm të kushteve atmosferike me reshje të dendura. Sakaq mendohet se do ketë një ciklon.

Reshje të mëdha shiu kanë ranë midis orës 7 dhe 8 të mëngjesit duke krijuar shqetësime të mëdha dhe përmbytje në Crotone të Italisë. Qindra zjarrëfikse kanë ndërhyrë për të ndihmuar njerëzit e bllokuar në makina.

Rrugët kryesore në Tufolo, Farina, Trafinello dhe Margherita janë të përmbytura. Gjysma e qytetit është mbuluar nga një metër ujë, siç raportojnë mediat vendase dhe situata në orët në vazhdim duket se do të vijë duke u përkeqësuar.

Autoritetet u kanë bërë thirrje banorëve të qëndrojnë në shtëpi për sigurinë e tyre dhe për të mos penguar operacionet e nxjerrjes së mjeteve të transportit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Video e plotë:


(k.a/dosja.al)

Shto Koment