Bota

VIDEO/ Zonja e parë Melania Trump shfaq dekorin e Krishtlindjeve në Shtëpinë e Bardhë

Me anë të një postimi në Twitter ajo shfaq disa nga pamjet e Shtëpisë së Bardhë të mbushur me zbukurime të festës. 
Featured image of article: VIDEO/ Zonja e parë Melania Trump shfaq dekorin e Krishtlindjeve në Shtëpinë e Bardhë Pamje nga Shtëpia e Bardhë

SHBA-Zonja e parë Melania Trump ka prezantuar ditën e sotme, pamjen e Shtëpisë së Bardhë, pasi është zbukuruar për Krishtlindje. Për familjen Trump do të jetë viti i katërt në Shtëpinë e Bardhë.

Me anë të një postimi në Twitter ajo ka shfaqur disa nga pamjet e Shtëpisë së Bardhë të mbushur me zbukurime e festës.

“Gjatë kësaj kohe të veçantë të vitit, unë jam i kënaqur që ndaj” Amerika e Bukur “dhe t’i bëj nderim madhështisë së Kombit tonë të madh. Së bashku, ne festojmë këtë tokë që të gjithë jemi krenarë që e quajmë shtëpi,“-ka thënë ajo.

Postimi i plotë:

“Amerika e Bukur” përfaqëson mrekullitë natyrore të vendit dhe vinjetat e dritareve në Dhomën e Gjelbër tregojnë jetën e egër amerikane. Pema e Krishtlindjeve zyrtare e Shtëpisë së Bardhë në dhomën blu është zbukuruar me zbukurime të krijuara nga studentë në të gjithë vendin, ku secili ka përshkruar atë që e bën të bukur shtetin e tyre. Ka edhe zbukurime në Dhomën e Kuqe që përshëndesin heronjtë e përditshëm të Amerikës që i referohen punëtorëve të vijës së parë gjatë pandemisë.

(k.a/dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment