Sport

VIDEO/Young Boys shënon edhe me ndihmën e anësorit, goli i tretë i zvicerianëve vjen nga pozicioni jashtë loje

Edhe pse kampionët e Zvicrës janë favoritë absolutë në letër, bardheblutë do të tentojnë gjithçka për gjithçka, për mrekullinë
Featured image of article: VIDEO/Young Boys shënon edhe me ndihmën e anësorit, goli i tretë i zvicerianëve vjen nga pozicioni jashtë loje Young Boys

ZVICËR-Tirana luan “ndeshjen e jetës”  në Zvicër dhe një mrekulli në Bernë do t’i jepte për herë të parë mundësinë për të qenë pjesë e fazës së grupeve të Ligës së Europës. Edhe pse kampionët e Zvicrës janë favoritë absolutë në letër, bardheblutë do të tentojnë gjithçka për gjithçka, për mrekullinë.

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Megjithatë 45 minutëshi i parë nuk ka shkuar mirë për skuadrën e Tiranës pasi në minutën e 42-të ekipi zvicerian shënoi me futbollistin Fasnacht. Young Boys e nis fraksionin e dytë të lojës ashtu siç e mbylli. Në minutën e 52-të sulmuesi Nsame dyfishoi shifrat i cili me portën e boshatisur nuk fali duke e shtyrë topin në rrjetë. Ndërkohë në minutën e 64-të ishte përsëri sulmuesi Nsame që ndëshkon bardheblutë, të cilët protestojnë për pozicion jashtë loje, por për anësorin gjithçka ishte e rregullt.

E.Ç (Dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment