Aktualitet

VIDEO/ Vlora nën pushtetin e ujit, përmbyten rrugët kryesore në qytet

Këto janë zonat më problematike në Vlorë që janë përmbytur dhe herë të tjera, por ende nuk janë marrë masa afatgjata nga Bashkia Vlorë, për rregullimin e këtij problemi.

VLORË- Reshjet e shiut të rëna gjatë orëve në qytetin e Vlorës kanë sjell dhe probleme në qarkullimin e makinave, pasi disa rrugë janë përmbytur. Problemet më të shumta janë në rrugën “Albano dhe Romina” dhe në zonën e njohur si Skela dhe rruga e portit.

Këto janë zonat më problematike në Vlorë që janë përmbytur dhe herë të tjera, por ende nuk janë marrë masa afatgjata nga Bashkia Vlorë, për rregullimin e këtij problemi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sipas informacioneve mësohet se punonjësit e Ujësjellës-Kanalizimeve janë në terren për normalizimin e situatës. Meteorologët kanë parashikuar që reshjet do të vijojnë dhe në ditët në vijim, por me një intesitet më të ulët.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment