Sport

VIDEO/ Union Berlin frenon Bayern Munich dhe i jep “asist” perfekt Leipzig, dy skuadrat kryesojnë Bundesligën

Ndeshja e javës së 11-të në Bundesligën gjermane përfundon me shifrat 1-1, duke i dhënë asist Leipzig që tani ndodhet në kuotë të barabartë pikësh me 24 të tilla
Featured image of article: VIDEO/ Union Berlin frenon Bayern Munich dhe i jep “asist” perfekt Leipzig, dy skuadrat kryesojnë Bundesligën Union Berlin vs Bayern Munich
Përditësuar:

GJERMANI– Bayern Munich nuk shkon më shumë se një barazim ndaj Union Berlin. Ndeshja e javës së 11-të në Bundesligën gjermane përfundon me shifrat 1-1, duke i dhënë asist Leipzig që tani ndodhet në kuotë të barabartë pikësh me 24 të tilla.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Goli i shpejtë i Promel pas vetëm 4 minutash lojë i dha zemër Union Berlinit për të zhvilluar një ndeshje të madhe ndaj Bayernit, që golin e barazimit e gjeti vetëm në minutën e 67-të me Robert Lewandowskin. Skuadra e Hansi Flick kishte kohë mjaftueshëm për të shënuar edhe golin e fitores, por Union Berlin u mbrojt mirë dhe nuk ja doli.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment