Sport

VIDEO/ U rrit dhe u formua si lojtar te klubi legjendar, futbollisti largohet drejt Anglisë, ja lamtumira emocionuese nga tifozët

Mesfushori i rritur te klubi i Ajax do të largohet drejt ishullit për një eksperiencë ndryshe. “Djajtë e kuq” paguan 40 milionë euro për kartonin e lojtarit
Featured image of article: VIDEO/ U rrit dhe u formua si lojtar te klubi legjendar, futbollisti largohet drejt Anglisë, ja lamtumira emocionuese nga tifozët Donny Van de Beek

HOLANDË– Donny Van de Beek është gati të konfirmohet në Premier League me skuadrën e Manchester United. Mesfushori holandez i rritur te klubi i Ajax do të largohet drejt ishullit për  një eksperiencë ndryshe. “Djajtë e kuq” paguan 40 milionë euro për kartonin e lojtarit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Siç ka ndodhur në të kaluarën me futbollistë të tjerë, tifozët i kanë dedikuar një lamtumirë drithëruese dhe emocionuese idhullit të tyre.Lojtari është ndalur nga tifozët që kanë filluar të këndojnë për të. Një lamtumirë mallëngjyese për një lojtar që pritet të bëhët një nga më të mirët për rolin e tij.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment