Sport

VIDEO/ U mundën nga Real Madrid, futbollistët e M’Gladbach shpërthejnë në festë kur marin vesh për rezultatin Inter-Shakhtar

Ndërkohë çmenduria dhe gjithë e veçanta e mbrëmjes ishte në stolin e Gladbach. Të gjithë donin të dinin sesi po vazhdonte rezultati te Inter-Shakhtar Donetsk, në ndeshjen që përfundoi pa gola
Featured image of article: VIDEO/ U mundën nga Real Madrid, futbollistët e M’Gladbach shpërthejnë në festë kur marin vesh për rezultatin Inter-Shakhtar Borussia M'Gladbach
Përditësuar:

SPANJË– Borussia M’Gladbach u kualifikua me fat për në raundin tjetër të Champions League. Skuadra gjermane u mund nga Real Madrid, por një asist për kualifikimin i dha Shakhtar i cili bllokoi Interin në një barazim 0-0 në “San Siro”.

Ndërkohë çmenduria dhe gjithë e veçanta e mbrëmjes ishte në stolin e Gladbach. Të gjithë donin të dinin sesi po vazhdonte rezultati te Inter-Shakhtar Donetsk, në ndeshjen që përfundoi pa gola. Nëse zikaltërit do të fitonin në këtë takim, atëherë Glabbach do të eliminohej nga faza e grupeve, ndërsa në të kundërt do të kalonte më tej.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Për këtë arsye emocioni ka qenë i jashtëzakonshëm dhe stafi e gjeti zgjidhjen pasi ishte i përgatitur me një IPad. Momentin më të vështirë e kanë përjetuar padyshim lojtarët që gjendeshin në fushën e lojës kundër Realit, pasi të gjithë kërkonin që të shihnin rezultatin te Interi për të mësuar fatin e tyre.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment