Bota

Video/ Treni i mallrave përfshihet nga flakët në Angli,nuk ka të lënduar

Incidenti kishte ndodhur pranë stacionit të trenit Dunton Green dhe direkt janë lajmëruar autoritetet përkatëse të Kent
Featured image of article: Video/ Treni i mallrave përfshihet nga flakët në Angli,nuk ka të lënduar Treni i perfshire nga flaket

ANGLI-Një zjarr i madh ka shpërthyer në një tren mallrash ditën e sotme rreth orës 5 të mëngjesit, afër qytetit të Sevenoaks në Kent të Anglisë.

Incidenti kishte ndodhur pranë stacionit të trenit Dunton Green dhe direkt janë lajmëruar autoritetet përkatëse të Kent ku gjashtë makina të zjarrfikësve u mobilizuan në vendin e ngjarjes, së bashku me agjencitë e tjera dhe shërbimet e urgjencës, para se zjarri të shuhej përfundimisht rreth orës 7 të mëngjesit sipas DailyMail.

Deri më tani nuk u raportua për lëndime dhe shkaku i zjarrit nuk është përcaktuar ende

Rezultatet finale të zgjedhjeve në kohë reale dhe të përditësuara nga burimi zyrtar KQZ këtë vit do të mund ti ndiqni në Dosja.al. Kliko për të parë platformën.

Shërbimi zjarrfikës u ka kërkuar njerëzve në zonë të mbyllin dritaret dhe dyert për shkak të tymit dhe të shmangin zonën nëse është e mundur.

Mosfunksionimi i shërbimit të trenave pritet të zgjasë të paktën deri në orën 12:00 pasi të gjitha trenat midis Orpington dhe Sevenoaks u pezulluan. Autobusët zëvendësues hekurudhorë vazhdojnë të operojnë.

(e.k/dosja.al)

Shto Koment