Sport

VIDEO/ Sulmuan me thikë Ozil, gjykata jep vendim ekstrem për dy keqbërësit

Edhe pse kanë kaluar disa kohë, policia britanike ka bërë të mundur kapjen e tyre dhe dy të arrestuarit janë Ashley Smith, 30 vjeç dhe Jordan Northover, 26 vjeç
Featured image of article: VIDEO/ Sulmuan me thikë Ozil, gjykata jep vendim ekstrem për dy keqbërësit Ashley Smith dhe Jordan Northover

LONDËR-Në vitin 2019 fantazisti turko-gjerman Mesut Ozil u sulmua në Londër  nga disa persona të armatosur me thika.Ozil ishte në makinën e tij, bashkë me shokun e skuadrës, Sead Kolasinac, në momentin që keqbërësit u afruan me motor dhe nisën të kërcënojnë me thika për t’i rrëmbyer makinën dhe sendet me vlerë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ishte pikërisht boshnjaku Kolasinac që zgjodhi të përballet me keqbërësit, duke dalë nga makina dhe sulmuar ata derisa u larguan, ndonëse si armë kishte vetëm grushtet e tij.Nga ana tjetër, Ozil nxitoi të fshihej në një restorant turk që ndodhej aty pranë, deri në momentin që në vendngjarje erdhi policia. Edhe pse kanë kaluar disa kohë, policia britanike ka bërë të mundur kapjen e tyre dhe dy të arrestuarit janë Ashley Smith, 30 vjeç dhe Jordan Northover, 26 vjeç me gjykatën që i ka dhënë 100 vjet burg.

E.Ç (Dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment