Sport

VIDEO: Spektakël në karantinë, Dortmundi po shkatërron 4-0 Schalke 04 në derbi

Të dyja ekipet duken të lodhura në fushën e lojës dhe me shumë probleme fizike. Stadiumi i zhveshur është një tjetër anë e keqe e kësaj situate, pasi nuk ka shumë motivim
Featured image of article: VIDEO: Spektakël në karantinë, Dortmundi po shkatërron 4-0 Schalke 04 në derbi Festa verdhezi

Borussia Dortmund e ka nisur shkëlqyeshëm sot Bundesligën. Më saktë, rinisur, sepse jemi drejt përfundimit të sezonit futbollistik.

Pas tre golave të shënuar shumë shpejt, skuadra verdhezi nuk ka ndërmend të ndalet, pasi ka shënuar dhe golin e katërt ndaj Schalke 04 në derbi, Një aksion fantastik i vendasve në minutën e 63′. Haaland ka futur një top mjaft të mirë për Guerreiron dhe ky i fundit nuk ka gabuar për 4-0.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Të dyja ekipet duken të lodhura në fushën e lojës dhe me shumë probleme fizike. Stadiumi i zhveshur është një tjetër anë e keqe e kësaj situate, pasi nuk ka shumë motivim.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment