Aktualitet

Video-SKEMA/ Si u qëllua Azem Hajdari, një nga truprojat bllokoi kallashnikovin për pak sekonda, fjalët e vetme të Fatmir Haklajt: U takuam edhe një herë…

Gazetari Ferdinand Dervishi gjatë një interviste në emisionin “Opinion” ka sjellë në variantin 3D skemën e vrasjes. Në momentin e ngjarjes shihet se si truproja Besim Çerja bllokon me duar automatikun e Fatmir Haklajt, ndërsa mbi të qëllon me një pistoletë Jaho Salihi.
Featured image of article: Video-SKEMA/ Si u qëllua Azem Hajdari, një nga truprojat bllokoi kallashnikovin për pak sekonda, fjalët e vetme të Fatmir Haklajt: U takuam edhe një herë… Foto nga skema

TIRANË– Azem Hajdari doli nga selia e Partisë Demokratike për të verifikuar një makinë të dyshimtë që qëndronte aty prej pak orësh. Ishte pikërisht kjo prita e ngritur ndaj ish-deputetit, i cili u qëllua për vdekje bashkë me truprojën e tij Besim Çerja.

Gazetari Ferdinand Dervishi gjatë një interviste në emisionin “Opinion” ka sjellë në variantin 3D skemën e vrasjes. Në momentin e ngjarjes shihet se si truproja Besim Çerja bllokon me duar automatikun e Fatmir Haklajt, ndërsa mbi të qëllon me një pistoletë Jaho Salihi.

Ndërkohë, gazetari Ferdinand Dervishi i cili ka botuar edhe një libër mbi këtë ngjarje tha se në momentin e vrasjes, janë shkëmbyer vetëm dy fjalë: U takuam edhe një herë.

Dervishi tha se Azem Hajdari duhet të jetë telefonuar në telefonin fiks për t’u nxitur që të dilte, sepse në celularin e tij nuk kishte patur thirrje prej 2 orësh. Mendohet se nga brenda PD-së i është thënë Azemit ose Sali Lushës të verifikohej kjo makinë. Në telefonin e Azemit prej 2 orësh nuk ka patur telefonatë. Kur ka shkuar Azemi, i pari që i ka ardhur ka qenë Besim Çerja, ndërsa Zeneli pak hapa më mbrapa. Në mometin kur Azemi shkon afër makinës Fatmir Haklaj ka hapur derën e makinës dhe ka ardhur me kallashnikov në dorë. Aty është shqiptuar një fjali e vetme: U takuam edhe një herë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Marrë nga Opinion.al

(f.m/dosja.al)

Një Koment në “Video-SKEMA/ Si u qëllua Azem Hajdari, një nga truprojat bllokoi kallashnikovin për pak sekonda, fjalët e vetme të Fatmir Haklajt: U takuam edhe një herë…

  1. Or shtet i koruptuar deri ne palce ,keto te vertetat i keni pase te ditur qysh ne fillim te ngjarjes ,pra pse denohet njeri i gabur ( IZET HAXHIJA) Kapni pra SALI SERBIN qe eshte akoma gjalle dhe le te vdes ne burgun e ENVERIT.

Shto Koment