Sport

VIDEO/ Shorti e vuri përballë Wolfsburg, habit Safet Gjici: I kalojmë gjermanët, i forti me të fortin

Presidenti i nderit te skuadra e Kukësit, Safet Gjici në një lidhje direkte në faqen zyrtare të klubit ka komentuar shortin
Featured image of article: VIDEO/ Shorti e vuri përballë Wolfsburg, habit Safet Gjici: I kalojmë gjermanët, i forti me të fortin Safet Gjici

KUKËS– “Do ta kalojmë Wolfsburgun. I forti me të fortin”, ka komentuar presidenti i nderit te skuadra e Kukësit Safet Gjici në një direkte në faqen zyrtare të klubit gjatë hedhjes së shortit.

SHORTI– “Tani kuptohet që shorti është i vështirë, por në futboll asgjë nuk është e pamundur. Nuk e dimë gjendjen e ekipit të Wolfsburgu, por dihet që janë ekip i fortë dhe mbi të gjitha është ekip gjerman. Kukësi duhet ta vlerësojë. Natyrisht nuk ka asgjë të lehtë, edhe në turin e parë nuk ishte e lehtë. Kam bindje dhe besim që stafi dhe lojtarët do ta marrin seriozisht dhe pse jo të kualifikohemi”, tha Gjici.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

MERKATO – “Ekipi është i plotësuar tashmë, por themi që 1-2 afrime cilësore mund të bëhen. Natyrisht lojtarë cilësorë dhe të bëjnë diferencën. Besoj që këto ditë mund të vijnë lojtarë. Disa lojtarë kanë pasur probleme për shkak të pandemisë. Turi i parë tregoi që Kukësi ka stofin për titull. Bëmë ndeshje të mirë.

PREMIO – “Ju kuksianet aty e keni mendjen. Nëse keni, më jepni. Kuksianët rrinë e duartrokasin. Normalisht do ketë bonuse dhe nuk i kanë munguar ndonjëherë. Do jetë premio standarde, e dinë ata. E rëndësishme është që të luajmë futboll dhe të japim maksimumin. Duhet vlerësuar ekipi i Wolfsburg, nuk është i panjohur si ai ekipi i parë.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment