KRYESORET
Bota

VIDEO/ Shkatërrohet banda në Greqi, arrestohen 4 persona, sekuestrohen armë

17 Janar 2022, 20:20 Nga DOSJA
VIDEO/ Shkatërrohet banda në Greqi, arrestohen 4 persona, sekuestrohen

GREQI- Një bandë është shkatërruar ditën e sotme në greqi. Europost.gr shkruan se anëtarët e saj janë katër persona, të njohur edhe më parë për autoritetet greke. Kjo pasi njëri prej të cilëve u arrestua korrikun e kaluar si anëtar i bandës që shpërtheu bankomatet, ndërsa i dyti ishte grabitës që në vitin 2010 pasi kishte goditur një bankë në Nea Anchialos.

Autorët e moshës 25, 39, 40 dhe 42 vjeç u arrestuan në orët e mëngjesit të 14 janarit, në kuadër të një operacioni të koordinuar në Acharnes dhe Ano Liossia. Ndaj tyre është ngritur procedim për veprat e herëpashershme të organizatës kriminale, vjedhje të dalluara, grabitje, falsifikim, falsifikim certifikatash dhe për shkelje të legjislacionit për armët dhe për fishekzjarrë e fishekzjarrë.

Sipas hetimeve, këta persona kishin krijuar dhe ishin anëtarësuar në një organizatë kriminale që kryente vjedhje të dalluara dhe posedonin armë të rënda. Nga kontrolli i kryer më herët, në një parking të mbyllur në Acharnes, i përdorur nga organizata si hapësirë ​​ruajtjeje dhe i marrë me qira me ID false, u gjetën dhe u konfiskuan:

-2 sulmues kallashnikov
– automatik
-2 pistoleta
– revolvera
– fishekë dhe gëzhoja
– maska ​​gome për fytyrën e plotë
– makinë e vjedhur me kuaj fuqi të lartë, me targa false

Nga kontrollet në shtëpitë e të akuzuarve janë gjetur dhe konfiskuar:

-3 pistoleta
– fishekë dhe gëzhoja
– thikë
– kamë
-2 intercom
-9 celularë
– laptop
– pajisje GPS
-2 krisur
– shumë vegla
– 1 palë doreza
-750 euro dhe 151 dollarë amerikanë.
-4 Ι.Χ.Ε. makina

Nga hetimet e deritanishme janë hetuar vjedhja e makinave, vjedhja e motoçikletës dhe tentativa për grabitje në një filial banke në qarkun e Magnezisë. Përveç kësaj, të pandehurit janë akuzuar në të kaluarën për një sërë veprash. Të arrestuarit u dërguan në Prokurorinë Publike të Athinës, ndërsa hetimet për zbardhjen e plotë të aktivitetit të tyre kriminal vazhdojnë.

(I.A/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

Sondazh

Poll

Cilët kryebashkiakë do kallëzohen? Manja: Hetimi ka rregulla, s'bëj publike asnjë rast

Cilët kryebashkiakë do kallëzohen? Manja: Hetimi ka rregulla, s'bëj publike asnjë rast

Rrezikon Shqipëria nga lufta?Peleshi:Jemi të sigurtë,NATO reagon sa herë që preket një pëllëmbë tokë

Shqipëria ngre bazë të dhënash për emergjencat, çon togë në Bullgari, zgjeron kontributin në NATO

Balluku: Ka abonentë familjarë që përdorin mbi 5 mijë kw mujorë, do kenë pishina, s'fikin dritat

Miratohet koncensioni për ndërtimin e aksit Thumanë-Kashar

Qeveria vendos transferimin e të dhënave për licensat e minierave

A e ka gati Shqipëria dosjen për çështjen e detit në Hagë? Xhaçka: Në atë fazë jemi

Mbështetje për emigrantët shqiptarë në Greqi? Xhaçka: E diskutova me Dendias, do njihet gjuha shqipe

Shqipëria jep OK për futjen e Suedisë e Finlandës në NATO

Gjuhë të huaja e letërsia, ulet mesatarja që duhet të kenë maturantët për këto degë

Kisha

Mbledhja e grupit, Berisha mbërrin në selinë blu: Alibeaj vegël e Ramës, po fyejnë Diasporën

Forumi i PPE, Berisha: Po mbajnë qëndrim neutral, zëri ynë s’do mungojë

S’ju uroi asnjë ambasadë, Berisha: S’e mbaj mend ta kenë bërë ndonjëherë

Marrëdhënia me SHBA, Rama: Miqtë e BE s'e kuptojnë, u dukemi budallenj

Rama: Kemi gati projektin për një bazë detare të NATO-s, do ia paraqesim gjeneralit

Yuri Kim në sallë, Edi Rama: Do flas anglisht, të shmang përkthimin e keq që krijon probleme

U nderua me medalje, gjenerali amerikan 'i mahnitur' pas Ramës: Jeni lider!

Rama i dorëzon medalje Komandantit të NATO-s: Do bëjmë plan për një bazë detare

INCIDENTI- Rama mezi i vendos medaljen gjeneralit amerikan: Më fal, s'qenka e lehtë

Tifozët

Trafikimi i qenieve njerëzore, Kim: Shqipëria ka ende punë për të bërë, SHBA s'ndalon ndihmën

Trafikimi i qenieve njerëzore, Osmani: Rrjetet kriminale kanë shfrytëzuar mungesën e rendit

Meta thirrje prokurorive: Hetoni trafikimin e qenieve njerëzore, fëmijët në rrezik

Zgjedhja e pasardhësit, Meta: Kuvendi të bëjë punën e tij, Opozita më e mirë janë shqiptarët

"Kush e bëri hapin e parë?"/ Pajtimi me Kim, Meta: S'shoh asnjë problem...

Tifozët terror në Tiranë, nën pushtim kryeqytetin, kros tek Kryeministria

Aksident i trefishtë në Vlorë, makinat bëhen 'copash' në Skelë, shkak shpejtësia

Makina e policisë e dhunuar, gjendet një thikë në vendngjarje

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Presidenti/ Balla: 4-2-1 s'është negociatë, PD nuk më ka sjellë asnjë emër

Presidenti/ Balla: Raundi i tretë do të mbahet më 30 maj, ora 10:00

Presidenti/ Balla-opozitës: Kemi 6 ditë kohë që të negociojmë, sillni emrat

Presidenti/ Spiropali-opozitës: Pse vini kur e cilësoni si ilegjitim këtë proces?

Presidenti/ Duma-PS: E doni Opozitën sa për farsë. I kthehet Balla: Mos u nxeh!

Presidenti/ Alibeaj: PS do presidentin e saj, jo për popullin

Mediu: S'ka kohë për 8 e 10 kandidatë, Opozita duhet të ketë kandidatin e saj

'21 Janari'/ Tabaku: Duam të dimë kur do arrestohet X ministër. Balla: E di për kë e kam...

Dosja e '21 Janarit'/ Balla: Kam besim se do hetohet nga Prokuroria e Posaçme

Kraja: Ka korrupsion dhe pastrim parash në të gjitha fushat, duhet punë e madhe për t'i luftuar

Pastrimi i parave, Çela: S'po bëhet mjaftueshëm, shqetësuese pasi po burojnë nga...

Harta e re gjyqësore/ Manja: Propozojmë një gjykatë të Apelit, s'ka ndryshime në ligj për Vettingun

Kryeministri mbaron fjalimin, qytetari 'zbrazet': Rama ik!

Integrimi në BE, McAllister: Shqipëria i ka plotësuar kushtet, pa opozitë të fortë s'ka ecuri

'Do bashkëpunoni me Berishën?' McAllister i bën bisht pyetjes: Nuk është vendi për komente

“Ndahemi nga RMV”, McAllister-Ramës: Planet B e C mirë do të ishte të mos thuhen publikisht

Arrestimi i 2 ish-ministrave dhe deputetit të PS, McAllister: Inkurajoj autoritetet shqiptare