Sport

VIDEO: Sadikut i mohohet goli me VAR, rasti është krejt i dyshimtë

Ai e dërgoi topin në rrjetë duke provuar me kokë, por pas ndërhyrjes së VAR-it goli iu anulua
Featured image of article: VIDEO: Sadikut i mohohet goli me VAR, rasti është krejt i dyshimtë Rasti i Sadikut

Malaga sot luajti në transfertë me Fuenlabradën dhe ra në sy një episod me futbollistin shqiptar, Armado Sadiku.

Pjesa e parë u mbyll në barazim pa gola, por disa sekonda para mbylljes së saj ndodhi rasti shumë i diskutueshëm me protagonist sulmuesin kuqezi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ai e dërgoi topin në rrjetë duke provuar me kokë, por pas ndërhyrjes së VAR-it goli iu anulua, meqë gjyqtari pa që Sadiku ishte në pozicion të parregullt.

Në fakt, ky pozicion është paksa i dyshimtë. Për ë shumë, shihni videon.

Etiketa:

Shto Koment