Sport

VIDEO/ Rreshjet e borës bllokojnë rrugën, futbollistët braktisin autobusin dhe shtyjnë makinat

Autobuzi i Rayo Vallecanos ka pasur vështirësi prej borës teksa ashtu kishte ndodhur edhe me disa automjete të cilat kishin ngecur
Featured image of article: VIDEO/ Rreshjet e borës bllokojnë rrugën, futbollistët braktisin autobusin dhe shtyjnë makinat Futbollistët e Rayo Vallecano

SPANJË-Në Spanjë rreshjet e dendura të borës kanë bllokuar Madridin duke bërë që të shtyhen disa takime duke përfshirë edhe takimin Atletico Madrid-Athletic Bilbao. Një episod interesant është regjistruar mbrëmjen e djeshme, ku ekipi që militon në Segunda Division.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Rayo Vallecano po udhëtonte në transfertë për të luajtur kundër Mirandes. Autobuzi i Rayo Vallecanos ka pasur vështirësi prej borës teksa ashtu kishte ndodhur edhe me disa automjete të cilat kishin ngecur. Megjithatë, për të ndihmuar këto automjete kanë menduar lojtarët e Rayo Vallecanos të cilët kanë zbritur nga autobuzi i tyre dhe kanë shtyrë makinat e tjera.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment