Featured image of article: VIDEO/ Real Madrid zë “mat” Sevillan në minutën e 94-të, por distanca me kreun vazhdon të jetë -2 pikë Real Madrid-Sevilla

SPANJË– Real Madrid nuk përfiton nga barazimi i Atletico Madrid ndaj Barcelonës për të marrë kreun e La Ligas. Në Madrid, skuadra drejtuar nga Zidane nuk shkoi më shumë se një barazim 2-2 ndaj Sevillas.

Takimi nis keq për vendasit që e panë veten në disavantazh kur Fernando shënoi në minutën e 22-të të takimit. Los Blancos arritën të reagonin vetëm në pjesën e dytë me Lucas Asension që barazoi shifrat në minutën e 67, por vetëm 10 minuta më pas erdhi edhe sërish goditja e Sevillas, që kaloi në epërsi me një finalizim të Rakitic nga pika e bardhë e penalltisë.

Megjithatë, sfida nuk do të mbyllej këtu, pasi do të ishte Hazard në minutën e 94-të që do të barazonte shifrat. Barazimi i shkon për shtat Atletico Madrid që mban distancën me Real Madrid dy pikë larg.