Politike

VIDEO/ Rama në Shijak, sheh nga afër heqjen e inerteve nga Ushtria: Brenda javës nis çelja e fondeve për dëmshpërblimet e familjeve

VIDEO
Këtë herë makinat e ushtrisë do të përdoren për të hequr inertet nga vendet ku janë shembur godinat e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit.
Featured image of article: VIDEO/ Rama në Shijak, sheh nga afër heqjen e inerteve nga Ushtria: Brenda javës nis çelja e fondeve për dëmshpërblimet e familjeve Kryeministri, Edi Rama

SHIJAK– Kryeministri Edi Rama ka nxjerr ushtrinë sërish në punë. Këtë herë makinat e ushtrisë do të përdoren për të hequr inertet nga vendet ku janë shembur godinat e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Rama ka shkuar vetë në Shijak dhe është njohur nga afër me punën që po bëjnë Forcat e Armatosura, dhe njofton se këtë javë qeveria nis çeljen fondeve të dëmshpërblimit për familjet me dëmtime të riparueshme të shtëpive.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“🟢 SHIJAK, një nga pikat ku ka nisur sot Operacioni i Pastrimit të inerteve në sheshet e Rindërtimit, me mbështetjen e forcave të ushtrisë👍 Këtë javë qeveria nis çeljen fondeve të dëmshpërblimit për familjet me dëmtime të riparueshme të shtëpive, të cilat do të mbështeten nga qeveria dhe nga ana tjetër, lidhen kontratat e para të Rindërtimit të Shkollave, për të vijuar gjatë gjithë qershorit me kontratat e investimeve në infrastrukurën e zonave të dëmtuara, si edhe për Rindërtimin e Banesave Individuale🙂 NE THEMI ATË QË BËJMË DHE BËJMË ATË QË THEMI🤝 #TiNukDoJeshKurrëVetëm️ #ShqipëriaqëDuam🇦🇱”, shkruan Rama.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment