PolitikeVirale

VIDEO/ Rama e “gdhin“ LIVE me Renzin, ish-kryeministri italian e përshëndet edhe me këngë: E di që të pëlqen shumë… (e këndon dhe vetë)

Pas një bisedë të shkurtër lidhur me situatën e vështirë që po kalojnë dy vendet, Renzi surprizoi Ramën me një këngë.
Featured image of article: VIDEO/ Rama e “gdhin“ LIVE me Renzin, ish-kryeministri italian e përshëndet edhe me këngë: E di që të pëlqen shumë… (e këndon dhe vetë) Matteo Renzi dhe Edi Rama
Përditësuar:

ITALI– Ish-kryeministri i Italisë, Matteo Renzi e ka kthyer në një ritual thuajse të përditshëm, zhvillimin e një ‘video-live’ në Instagram ku edhe komunikon me qytetarët lidhur me gjendjen e koronavirusit në vendin e tyre.

I njëjti “ritual” ka ndodhur edhe orët e vona të mbrëmjes së djeshme, ku i ftuar special ka qënë kryeministri Edi Rama. Pas një bisedë të shkurtër lidhur me situatën e vështirë që po kalojnë dy vendet, Renzi surprizoi Ramën.

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“E di që të pëlqen shumë,”-tha Renzi dhe mënjëherë vendosi këngën e shqiptarit Ermal Meta, me të cilën përfaqësoi Italinë në Eurovizion. Ndërkohë që në sfond luhej “Non mi avete fatto niente”, ish-kreu i qeverisë italiane nuk i rezistoi dot tundimit dhe filloi ta këndonte edhe vetë.

Pasi gjithë “show” mbaroi, Rama u largua nga ‘live’ por jo pa përshëndetur edhe njëherë të fundit Italinë.

(k.m/dosja.al)

Një Koment në “VIDEO/ Rama e “gdhin“ LIVE me Renzin, ish-kryeministri italian e përshëndet edhe me këngë: E di që të pëlqen shumë… (e këndon dhe vetë)

  1. Duhet testim pra nuk fshihet e keqja,i afrohemi me shume te fshehtes,le te kete raste ,te dime ku jemi,besojme se me punen e mire qe po bene qeveria kemi kapacitete
    Flm

Shto Koment