Politike

VIDEO/ Rama përfundon takimin me Merkel: Një vizitë shumë e dobishme

Bashkë me videon, kreu i qeverisë shkruan se ishte një vizitë shumë e dobishme dhe Merkel është një mbështetëse e vyer.
Featured image of article: VIDEO/ Rama përfundon takimin me Merkel: Një vizitë shumë e dobishme Angela Merkel dhe Edi Rama

GJERMANI- Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka publikuar një video tjetër nga takimi me Angela Merkel. Rama shfaqet krah Merkel duke biseduar e më tej hipën në makinë për t’u larguar. Bashkë me videon, kreu i qeverisë shkruan se ishte një vizitë shumë e dobishme dhe Merkel është një mbështetëse e vyer.

Bashkë me videon, kreu i qeveisë shkruan se ishte një vizitë shumë e dobishme dhe Merkel është një mbështetëse  e vyer.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Berlin 27 janar 2020 – Përmbyllja e një vizite shumë të dobishme. Si gjithmonë Kancelarja Merkel një mbeshtetëse e vyer e Shqipërisë, e shqiptarëve dhe e përpjekjeve tona për të zhvilluar vendin, për të paqtuar rajonin dhe shtruar hap pas hapi, rrugën e integrimit në Bashkimin Europian🇦🇱🤝🇩🇪”, shkruan Rama në Facebook.

Video publikohet pas një takimi që Rama e Merkel zhvilluan në Berlin, ku shefi i qeverisë shqiptare ndodhet në kuadër të një vizite zyrtare, për të bërë thirrje për ndihmë nga Gjermania për Konferencën e Donatorëve, që do të zhvillohet në Bruksel më 14 shkurt.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment