Aktualitet

VIDEO/ Qeni anti-drogë në kufi ‘i bën gropën’ shqiptarit, i zbulon pakot me drogë që i fshihte në makinë

Sipas mediave greke, të cilat kanë publikaur dhe një video, droga ishte e ndarë në 14 pako dhe peshonte 15 kilogram.

GREQI- Një qen antidrogë i policisë greke ka zbuluar sot një sasi droge që ishte fshehur në makinë, drogë e cila i përkiste një shqiptari.

Sipas mediave greke, të cilat kanë publikaur dhe një video, droga ishte e ndarë në 14 pako dhe peshonte 15 kilogram.

Policia greke, ka bërë me dije se operacioni është zhvilluar në në zonën e Sajadhës, shumë kufirit shqiptar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Policia nisi një kontroll në makinë dhe pasi nuk gjeti dot gjë, lë lojë u fut dhe qeni antigrogë, i cili zbuloi gjithçka.

Brenda në mjet, në një vend të improvizuar enkas midis sediljeve të pasme dhe bagazhit me ndihmën e qenit “Avra”, u gjetën dhe sekuestruan 14 pako me 15 kg 500 gram marijuanë.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment