Sport

VIDEO/ Polemika në Apolonia-Laçi, gjyqtari Koçiu anullon një gol të laçianëve. Shikojeni…

Thuhet se gjyqtari Andi Koçiu e ka anulluar golin e shënuar, me justifikimin se Harmon, autor i këtij goli të pavlefshëm për gjyqtarin, ishte në pozicion jashtë loje.
Featured image of article: VIDEO/ Polemika në Apolonia-Laçi, gjyqtari Koçiu anullon një gol të laçianëve. Shikojeni…
Përditësuar:

FIER – Kanë nisur polemikat pas ndeshjes Apolonia-Laçi, zhvilluar në stadiumin “Loni Papuçiut”, ku fierakët fituan 1-0, në kuadër të javës së 14-të të Superiore. Takimi u mbyll me golin e Gjatës të realizuar në minutën e 21-të.

Ndërkohë, pas minutës së 46-të të pjesës së parë, Laçi arriti të shënonte një gol, i cili do të ishte edhe i barazimit për kurbinasit. Mirëpo gjyqtari Andi Koçiu e anulloi, me justifikimin se Harmon, autori i golit të realizuar, ishte në pozicion jashtë loje.

Vendimi i gjyqtarit Koçiu u kontestua mjaft nga futbollistët laçianë, por ai ishte i palëkundur në vendimin e tij. Edhe pas ndeshjes, ky gol i anulluar, ishte objekt i protestave në kampin kurbinas. Shikojini pamjet dhe gjykoni vetë…

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

B.T (Dosja.al)

Shto Koment