Bota

Po qëndronin në makinën e tyre, i riu qëllon me armë dy policë, kamerat e pikasin teksa vrapon pas krimit

Të dy ndodhen në spital në gjendje të rëndë shëndetësore.

SHBA– Dy zyrtarët e lartë të policisë po qëndronin në makinën e shërbimit, pranë një stacioni treni në Compton, kur një person iu afrua dritares dhe qëlloi drejt tyre dhe më pas u largua duke vrapuar . Të dy ndodhen në spital në gjendje të rëndë shëndetësore.

Motivet e këtij krimi janë ende të paqarta, ndërkohë që momenti i ngjarjes është filmuar nga kamerat e sigurisë të stacionit të trenit. Një ekip i FBI iu është bashkuar hetimeve për identifikimin e autorit dhe kapjen e tij.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pas kësaj ngjarje reagoi dhe presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump duke deklaruar se kriminelë të këtij lloji duhen goditur ashpër nga forca e ligjit.

(e.t/dosja.al)

Shto Koment