Virale

VIDEO-Perla nga Tirana! Të rinjtë nuk bëjnë ende dallimin mes 28 dhe 29 nëntorit, djali: Ku di unë çfarë është…Vlonjates s’i shpëton gjë

Në disa ‘Voxpop’-e, të realizuara nga Tema TV, shihet edhe përgjigjet e disa prej qytetarëve, mes tyre gra, të moshuar e të rinj. Njëri prej të rinjve thotë se feston 28-nëntorin, por nuk e ka idenë se çfarë simbolizon data 29 e këtij muaji.
Featured image of article: VIDEO-Perla nga Tirana! Të rinjtë nuk bëjnë ende dallimin mes 28 dhe 29 nëntorit, djali: Ku di unë çfarë është…Vlonjates s’i shpëton gjë Një nga të rinjtë që 'sbëjnë dallimin mes 28 dhe 29 nëntor

TIRANË– Kanë kaluar 108 vite që nga data e shënuar, por edhe pse festohet e përmendet çdo vit, të rinjtë shqiptarë, nuk dinë ende ta ndajnë ditën e shpalljes së Pavarësisë nga ajo e Çlirimit.

Në disa ‘Voxpop’-e, të realizuara nga Tema TV, shihet edhe përgjigjet e disa prej qytetarëve, mes tyre gra, të moshuar e të rinj. Njëri prej të rinjve thotë se feston 28-nëntorin, por nuk e ka idenë se çfarë simbolizon data 29 e këtij muaji.

“Ku di une,”- shton ai.

Një vajza tjetër thotë se meqënëse është data 29 (në momentin që është pyetur) atëherë atë datë feston. Edhe dy gra të tjera nuk dinë të thonë se kur është Çlirimi. Por vlonjates nuk i ‘shpëton gjë’.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“I festojmë të dyja datat, se jemi nga Vlora. Më 29 është festa e Çlirimit,”- thotë ajo.

Ndiqni videon:

(f.m/dosja.al)

Shto Koment