Sport

VIDEO/ Përfaqësuesja e Shqipërisë me identitet ndryshe, zbulohen fanellat e reja

Ngjyrat e bluzave janë po ato tradicionale duke ruajtur ngjyrën e kuqe në fanellën e parë, ndërsa e bardha dhe e zeza do të jenë fanellat alternative.
Featured image of article: VIDEO/ Përfaqësuesja e Shqipërisë me identitet ndryshe, zbulohen fanellat e reja Shqipëria

SHQIPËRI-Ditën e sotme janë prezantuar fanellat e reja të ekipit kombëtar të futbollit. Bluzat që futbollistët do të mbajnë veshur është e pasuruar me detaje teknologjike e realizuar edhe me shkrimin. “Ti Shqipëri më jep nder”, në një pozicion në brendësi të fanellës.

Ngjyrat e bluzave janë po ato tradicionale duke ruajtur ngjyrën e kuqe në fanellën e parë, ndërsa e bardha dhe e zeza do të jenë fanellat alternative.

“Bluzat e reja sjellin një motiv të ri grafik me Shqiponjën dykrenare me motive gjeografike duke sjellë kështu një imazh modern dhe besnik të traditës në të njëjtën kohë.”

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E.Ç (Dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment