Rajoni

VIDEO/ Pacienti me COVID-19 flet nga spitali: S’kam besuar në këtë virus, qenka armik i fshehtë

Në një prononcim për Klan Kosova, ai ka thënë se problemet kryesore që ia ka shkaktuar Covid-19 janë pengesa në frymëmarrje dhe temperatura e lartë.
Featured image of article: VIDEO/ Pacienti me COVID-19 flet nga spitali: S’kam besuar në këtë virus, qenka armik i fshehtë Pacienti në spital

KOSOVË– Një nga tetë pacientët e prekur me koronavirus, i shtruar në Spitalin Rajonal të Vushtrrisë, ka thënë se personalisht nuk ka besuar se ky virus ekziston derisa është infektuar.

Në një prononcim për Klan Kosova, ai ka thënë se problemet kryesore që ia ka shkaktuar Covid-19 janë pengesa në frymëmarrje dhe temperatura e lartë.

“Nga e shtuna jam kështu, tash jam më mirë. Me frymëmarrje kam problem që dy-tre ditë”, është shprehur ai. Armik i fshehtë ishte, nuk kam besuar as unë, por tash besoj se më ka zënë”, është shprehur pacienti.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Për më shumë ndiqni videon:

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment