Rajoni

VIDEO/ “Nuk pyesin për masat anti-Covid”, njerëzit në qytetin Xanthi të Greqisë, mblidhen për të festuar karnavalet

Në pamjet e bëra publike, shihen sesi njerëzit festojnë, duke kënduar dhe kërcyer.  Kjo është një pamje që të kujton kohën para-koronavirus.
Featured image of article: VIDEO/ “Nuk pyesin për masat anti-Covid”, njerëzit në qytetin Xanthi të Greqisë, mblidhen për të festuar karnavalet Pamje nga festa

GREQI-Qyteti Xanthi është mbushur me njerëz, të cilët kanë dalë në rrugë për të festuar karnavalet, pavarësisht masave anti-Covid.

Sipas mediave greke, njerëzit kanë dalë të festojë karnavalet, pavarësisht se ato ishin shtyrë për shkak të izolime nga Covid-19.

Në pamjet e bëra publike, shihen sesi njerëzit festojnë, duke kënduar dhe kërcyer.  Kjo është një pamje që të kujton kohën para-koronavirus.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Video e plotë: 

Policia ka ndërhyrë për të shpërndarë turmën.

(k.a/dosja.al)

Shto Koment