Rajoni

VIDEO/ Ngjyra, muzikë dhe personazhe, pamje nga parada e 1 Qershorit në rrugët e Prishtinës

Pamjet nga festa e 1 Qershorit në Kosovë.
Dita e fëmijëve në Prishtinë

Me veprimtari të shumta në Prishtinë po shënohet një qershori - dita e fëmijëve.

Gepostet von VOA - Zëri i Amerikës am Samstag, 1. Juni 2019

KOSOVË- Ashtu si në vendin tonë, edhe në Kosovë dita e parë e muaujit mban emrin e fëmijëve, të festës dhe gjallërisë në qytet.

1 Qershori e zgjoi Prishtinën me paradën në rrugët e kryeqytetit, me muzikë, kërcim, ngjyra dhe personazhet e preferuar të filmave vizatimorë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Fëmijët mbanin në duar tullumbace plot ngjyra, me muzikën në sfond ata marshuan drejt Prishtinës të lumtur dhe të gëzuar në ditën dedikuar atyre.

L.K/Dosja.al

Shto Koment