Politike

Ndodhi edhe kjo! Në Gjirokastër ribëhet kënga e Enver Hoxhës: Mirëserdhe Edi Rama! Kryeministri e pret me modesti: Jo mo jo… (“Prita” te Qafa e Pazarit)

VIDEO
Në një video të publikuar nga Balkanweb, kryeministri Edi Rama është pritur me këngën në nder të tij, në Qafën e Pazarit. 
Featured image of article: Ndodhi edhe kjo! Në Gjirokastër ribëhet kënga e Enver Hoxhës: Mirëserdhe Edi Rama! Kryeministri e pret me modesti: Jo mo jo… (“Prita” te Qafa e Pazarit) Enver Hoxha dhe Edi Rama

GJIROKASTËR– 43 vite pas vizitës së diktatorit Enver Hoxha në vendlindjen e tij, në qytetin e Gjirokastrës, kënga origjinale e kënduar nga Grupi i të rinjve është ripërpunuar kësaj here për kryeministrin Edi Rama.

Në një video të publikuar nga Balkanweb, kryeministri Edi Rama është pritur me këngën në nder të tij, në Qafën e Pazarit.

Këngëtarja Juli Çenko dhe grupi Ergjëria i kanë kënduar këngën Ramës, ku një nga vargjet thuhet: Mirë se erdhe Edi Rama.

Rama e ka pritur me modesti krijimin në nder të tij, duke i falenderuar “thatë”: Jo mo jo, faleminderit!

Për më shumë ndiqni dy krijimet dhe gjeni ngjashmërinë:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kënga për Edi Ramën:

Kënga për Enver Hoxhën:

(F.g/dosja.al)

Shto Koment