Bota

NASA publikon pamje të tjera nga Marsi 

Dailymail shkruan se videoja fillon në momentin e lëshimit të parashutës së anijes kozmike deri në momentin e uljes së plotë të Rover Perseverance. 

NASA ka publikuar disa pamje të reja të marra nga Marsi. Dailymail shkruan se videoja fillon në momentin e lëshimit të parashutës së anijes kozmike deri në momentin e uljes së plotë të Rover Perseverance.

E gjithë ulja është e fillmuar me zë dhe figurë pasi në anija kozmike është pajisur me 25 kamera dhe dy mikrofonë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al


Roveri prej 2.2. miliardë dollarësh preku sipërfaqen e ‘planetit të kuq’ ditën e enjte pas një udhëtimi prej 239 milion milje.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment