Sport

VIDEO/ Milan di të argëtojë edhe në Europë, ekipi belg mposht Tottenhamin e Mourinho-s

Befasinë më të madhe të mbrëmjes e bëri skuadra belge Antëerp, që mposhti 1-0 Tottenhamin e Mourinhos me gol të Refaelof në minutën e 29-të
Featured image of article: VIDEO/ Milan di të argëtojë edhe në Europë, ekipi belg mposht Tottenhamin e Mourinho-s Milan

EUROPË– Milan vazhdon momentin e mirë që po kalon edhe në Europë. Kuqezinjtë arritën të fitonin ndaj Spartës së Pragës me shifrat 3-0. Goli i parë erdhi në minutën e 24-të nga Diaz, pas topit të dhënë nga Ibrahimovic. Në të 36-tën sulmuesi veteran, më i spikaturi te kuqezinjtë në këtë fillim sezoni, fitoi një 11-metërsh që nuk arriti ta shndërronte në gol, pasi goditi traversën.

Pioli e la në stol në pushimin mes pjesëve, duke aktivizuar Leaon dhe ishte pikërisht portugezi autori i golit të dytë të “Djallit” në minutën e 57-të. 10 minuta më vonë Dalot shënoi golin e 3-0 dhe të fundit të takimit, me Milanin që siguroi fitoren e dytë në po kaq ndeshje në Grupin H.

Befasinë më të madhe të mbrëmjes e bëri skuadra belge Antwerp, që mposhti 1-0 Tottenhamin e Mourinhos me gol të Refaelof në minutën e 29-të.

Rezultatet e tjera në Europa League

AEK – Leicester 1-2

Antëerp – Tottenham   1-0

CSKA Moskë – D. Zagreb   0-0

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Feyenoord – Wolfsberger AC 1-4

FK Crvena Zvezda – Liberec  5-1

FK Zorya Luhansk – Braga   0-2

Gent – Hoffenheim  1-4

LASK – Ludogorets   4-3

Lille – Celtic        2-2

Qarabag – Villarreal 1-2

Sivasspor – Maccabi Tel Aviv 1-2

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment