Aktualitet

VIDEO/ Mënyra e çditshme për mbylljen e Ramazanit në Korçë, xhamia ‘shpërthen’ fishekzjarret

Por disa pamje sa të bukura dhe të çudtishme na vijnë nga qyteti i Korçës ku mbyllja e muajit të Ramazanit është shoqëruar me fishekzjarre të hedhura nga xhamia.
Featured image of article: VIDEO/ Mënyra e çditshme për mbylljen e Ramazanit në Korçë, xhamia ‘shpërthen’ fishekzjarret Xhamia e Korces

KORÇË– Nata e sotme është mbrëmja e fundit para mbylljes së muajit të Ramazanit.

Por disa pamje sa të bukura dhe të çudtishme na vijnë nga qyteti i Korçës ku mbyllja e muajit të Ramazanit është shoqëruar me fishekzjarre të hedhura nga xhamia.

Në video dëgjohen disa të pranishëm teksa sapo dalin nga xhamia brohorahin ‘Ndize, ndize’ dhe pas disa sekondash fishekzjarret mbulojnë zonën përreth.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

30 ditët e Ramazanit besimtarët mysliman kanë agjëruar duke besuar se ka një rol të rëndësishëm gjithashtu në afrimin e njeriut me Krijuesin dhe në shijimin e disa kënaqësive shpirtërore.

(d.a/dosja.al)

Shto Koment