Kuriozitete

(VIDEO) Me jorgan dhe jastëk, japonezët bëjnë ‘luftën’ më të çuditshme në botë

Në Japoni njihet si ‘Lufta me Jastëkë’, dhe ka është një lojë sa e çuditshme aq edhe interesante për t’u ndjekur.
Përditësuar:

JAPONI– Një lojë e zhvilluar si një dyluftim, mes japonezve me jastëkë është mjaft interesante. Të shtrirë në një palestër, mbuluar me jorgan të gjithë lojtarët duket sikur po bëjnë një sy gjumë, por jo! Është koha e dyluftimeve me jastëkë dhe me jorgan.

Sapo bie bilbili të gjithë lojtarët ngrihen në këmbë dhe godasin njëri-tjetrin me jastik dhe jorganin e mbajnë si një mburojë. “Zëri i Amerikës” ka ndarë një video në rrjete sociale ku transmetohet kjo lojë mjaft interesante dhe zbavitëse njëkohësisht.

(R.L/Dosja.al)

Shto Koment