Sport

VIDEO/Maradona bën çmendurinë e rradhës, me makinë 200 mijë euro, argjentinasi hyn në qendrën stërvitore me sirena policie

Në këtë mënyrë, ish-kampioni i botës ka shkelur ligjin pasi vetëm forcat e policisë kanë të drejtën e përdorimit të dritave dhe sirenës në automjete
Featured image of article: VIDEO/Maradona bën çmendurinë e rradhës, me makinë 200 mijë euro, argjentinasi hyn në qendrën stërvitore me sirena policie Maradona

ARGJENTINË-Një video e shpërndarë në Argjentinë në këto orë – por që në fakt i përket kohës para izolimit – tregon blerjen e fundit të Diego Armando Maradona: një makinë me drita e sirena policie. Tekniku i Gimnasia La Plata ka shpenzuar rreth 200.000 euro për një BMË të pajisur me këto aksesorë të vecantë, që për më tepër janë të ndaluar nga ligji, duke qenë të rezervuara ekskluzivisht vetëm për forcat e rendit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në këtë mënyrë, ish-kampioni i botës ka shkelur ligjin pasi vetëm forcat e policisë kanë të drejtën e përdorimit të dritave dhe sirenës në automjete.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment