Aktualitet

Rinis protesta tek kryeministria për Klodian Rashën

Të kryesuar nga Genc Sejko, qytetarët kanë rizbritur në shesh, për të protestuar dhe për të kërkuar drejtësi për Klodian Rashën, të riun e vrarë nga efektivi i policisë.
Featured image of article: Rinis protesta tek kryeministria për Klodian Rashën

TIRANË– Ka rinisur protesta tek kryeministria. Në orën 22:30, një orë e gjysmë pas përfundimit të pesë orëve në tym e flakë, ka rinisur lëvizja e protestuesve në shesh.

Të kryesuar nga Genc Sejko, qytetarët kanë rizbritur në shesh, për të protestuar dhe për të kërkuar drejtësi për Klodian Rashën, të riun e vrarë nga efektivi i policisë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë pesë orë protestë sapo janë lënë pas.  Qytetarët protestuan, kërkuan drejtësi për Klodian Rashën dhe dorëheqjen e ministrit Sandër Lleshaj. Nëntë efektivë u plagosën, tre në gjendje të rëndë dhe njëri rrezikon të humbasë syrin. Një gazetar përfundoi i gjakosur.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment