Chelsea ia doli të fitojë 3-0 ndaj Rennes me dygolësh të Timo Werner dhe finalizimin e Abraham.PSG shpërdoron epërsinë 1-0 por edhe një 11-metërsh nga Di Maria përballë Leipzigut, që fitoi me përmbysje 2-1
Featured image of article: VIDEO/ Leipzig dhe Sevilla fitojnë me përmbysje, ja rezultatet e ndeshjeve të tjera në Champions League Leipzig-PSG

EUROPË-Chelsea ia doli të fitojë 3-0 ndaj Rennes me dygolësh të Timo Werner dhe finalizimin e Abraham, me të njëjtin rezultat, 3-0, Dortmundi fitoi në fushën e Club Brugge, ku spikati Haaland me dy gola (golin e parë të sfidës e shënoi Torgen Hazard).

PSG shpërdoron epërsinë 1-0 por edhe një 11-metërsh nga Di Maria përballë Leipzigut, që fitoi me përmbysje 2-1 me gola të Nkunku dhe Forsberg, duke zhvlerësuar rrjetën e Di Marias që në minutën e 6-të. Parizienët e mbyllën me 9 lojtarë sfidën, pasi Gueye dhe Kimpembe morën nga dy të verdha.

Përmbysje e jashtëzakonshme 3-2 e Sevillas përballë Krasnodarit. Skuadra Ruse udhëhiqtë 0-2 deri në fundin e pjesës së parë, kur Rakitic shënoi të parin për vendasit. Kartoni i kuq i Navasit ua bëri më të vështirë punën andaluzëve, që gjithsesi mes sakrificave arritën të shënon dy herë me të njëjtin autor, En Nesiry, për të siguruar një fitore të madhe.