Sport

VIDEO/ Kur statusin e liderit e merr karakteri e jo shiriti i kapitenit! Fjalimi motivues i Ibrahimovic para Juves dha efekt te fitorja e Milanit

Suedezi ka mbajtur fjalimin që i ka dhënë më tepër kurajo lojtarëve të Milanit për të marrë fitoren e parë në dekadë sa i përket transfertës kundër bardhezinjëve
Featured image of article: VIDEO/ Kur statusin e liderit e merr karakteri e jo shiriti i kapitenit! Fjalimi motivues i Ibrahimovic para Juves dha efekt te fitorja e Milanit Ibrahimovic

ITALI– Milan i dha një leksion futbolli Juventusit në Allianz Stadium duke hedhur një hap të sigurt drejt kualifikimit në grupet e Champions League. Një 0-3 e pastër e kuqezinjëve të Piolit që me siguri kanë vulosur edhe shkarkimin e Milan nuk fitonte në kampionat në shtëpinë e Juves që nga 2010-ta kur vendoste një gol i Gattusos.

Madje në atë sezon pjesë ishte edhe Ibrahimovic, që në atë sezon ishte vendimtar për sezonin e Milanit ashtu si edhe në vitin 2021. Lideri i vërtetë është ai që karikon shokët e skuadrës për suksesin e përbashkët dhe këtë gjë bëri suedezi vetëm disa minuta para se të fillonte ndeshja.

 

Suedezi ka mbajtur fjalimin që i ka dhënë më tepër kurajo lojtarëve të Milanit për të marrë fitoren e parë në dekadë sa i përket transfertës kundër bardhezinjëve.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment