Aktualitet

VIDEO/ Kuqezi mbi makinat luksoze, shqipet e Londrës e ‘kallin’ në mes të vendit, momente nga festa me qeleshe dhe flamuj

Dosja.al sjell një tjetër moment festimi, kësaj here nga Londra, ku shqiptarët sërish ia kanë dalë të tërheqin vëmendjen.

ANGLI- Festat e 28 dhe 29 nëntorit kanë bërë bashkë në shpirt dhe në mendje, edhe pse jo fizikisht për shkak të pandemisë, miliona shqiptarë në të gjithë botën. Momente solidariteti dhe bashkimi kanë ardhur nga Dubai, Turqia, Ujëvara e Niaragës, e kudo ku shqiptarët jetojnë dhe punojnë.

Dosja.al sjell një tjetër moment festimi, kësaj here nga Londra, ku shqiptarët sërish ia kanë dalë të tërheqin vëmendjen. Me qeleshe në kokë, flamuj kuqezi dhe pak “zhurmë” shqiptare, këto janë momentet e festës kuqezi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Për më shumë ndiqni pamjet:

(F.g/dosja.al)

Shto Koment