Bota

VIDEO/ Kryeministri kanadez bie në kurthin e komedianëve rusë, mendonte se po fliste me aktivisten e ndryshimeve klimatike…

Në videon e publikuar, ata këshillojnë Trudeau për politikën botërore dhe kërkojnë një shans për të takuar disa nga personazhet nga South Park, një serial televiziv i animuar.
Featured image of article: VIDEO/ Kryeministri kanadez bie në kurthin e komedianëve rusë, mendonte se po fliste me aktivisten e ndryshimeve klimatike… Justin Trudeau

RUSË-Aktorët rus të humorit Vovan dhe Lexus kanë publikuar një video, ku kanë bërë shaka me kryeministrin kanadez Justin Trudeau në një telefonatë gjatë së cilës ai besonte se po fliste me aktivisten e ndryshimeve klimatike Greta Thunberg.

Në videon e publikuar, ata këshillojnë Trudeau për politikën botërore dhe kërkojnë një shans për të takuar disa nga personazhet nga South Park, një serial televiziv i animuar.

“Ju jeni të rritur, por veproni si fëmijë. Ne mund të krijojmë një botë ku ka një vend për të gjithë. Për të bardhën dhe të zezën. Të krishterët dhe myslimanët. Trump dhe Putin,  për ty dhe mua. Për Boris Johnson. Për Corbyn. Për Terrance dhe Phillip, të cilët janë të njohur edhe në vendin tuaj,”-i kanë thënë aktorët, ku dy emrat e fundit iu referohen personazheve kanadezë nga shfaqja South Park.

Nga ana tjetër kryeministri Trudeau është përgjigjur në mënyrë diplomatike, por ka vënë në dyshim pyetjen e tyre.

Jo, kjo është saktësisht, perspektiva e duhur.  Prisni, Terrance dhe Phillip, a nuk ishin ata në South Park? Unë nuk i njoh personalisht. Unë besoj se ato janë parodi të Parkut Jugor të Kanadezëve,”-ka thënë ai.

Gjithashtu, ai shpreh bindjen e tij se vizita e Thunberg në 2019 në Montreal përpara zgjedhjeve federale të vendit ndihmoi në përcaktimin e rezultatit në drejtim të ndryshimit të klimës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në këtë moment, aktorja e ndërpret duke i thënë: “Por dil nga NATO. Hiq dorë nga armët. Dhuroni lule. Buzëqeshi natyrës. ”

Kryeministri, Trudeau vazhdon, duke iu përgjigjur në mënyrë diplomatike.

Unë gjithashtu ëndërroj një botë në të cilën ushtarët nuk janë të nevojshëm, por fatkeqësisht nuk jetojmë ende në atë botë,”-ka thënë ai. 

Video e plotw:

Komedianët kanë bërë shaka të tilla edhe me presidentin francez Emmanuel Macron, nënkryetaren e  zgjedhur të SHBA-së Kamala Harris dhe princ Harry.

(k.a/dosja.al)

Shto Koment