Virale

VIDEO/ Krevati që u mbron nga tërmeti, tashmë gjumi mund të bëhet më i qetë

Më mburojë të fortë nga të gjitha anët, krevati bëhet si një valixhe dhe brenda tij ka dhe kuti të emergjencës, në rast të dëmtimeve të vogla.

TIRANË- Tërmeti është një fenomen natyror i paparashikueshëm dhe mbrotja prej tij është minimale. Shumë prej tërmeteve bien gjatë orëve të natës, ku pothuajse të gjithë njerëzit janë në gjumë.

Por për tu mbrotjur gjatë natës nga një tërmet, është krijuar një krevat i cili mbyllet sapo nisin lekundjet.

Më mburojë të fortë nga të gjitha anët, krevati bëhet si një valixhe dhe brenda tij ka dhe kuti të emergjencës, në rast të dëmtimeve të vogla.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Më poshtë shihni videon, se si u mbron krevati i së ardhmes:

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment