Sport

VIDEO/ Ka spektakël në Ligën e Kombeve, Zvicër-Gjermani argëtohen me gola, Ukraina i bën surprizë të hidhur Spanjës

Kanë përfunduar dy ndeshjet e Divizionit A në Ligën e Kombeve mes Gjermanisë-Zvicër dhe Ukrainë-Spanjë
Featured image of article: VIDEO/ Ka spektakël në Ligën e Kombeve, Zvicër-Gjermani argëtohen me gola, Ukraina i bën surprizë të hidhur Spanjës Zvicër-Gjermani

EUROPË-Kanë përfunduar dy ndeshjet e Divizionit A në Ligën e Kombeve mes Gjermanisë-Zvicër dhe Ukrainë-Spanjë. 2 takimet prodhuan emocione dhe rezultate surprizë. Në Koln Gjermani-Zvicër përfundoi me shifrat 3-3. Gavranovic dhe Freuler i dhanë epërsinë e dyfishtë Zvicrës në 26 minuta lojë, por pancerat u rikthyen menjëherë në ndeshje teksa Werner dhe Havertz barazuan shifrat.

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Zvicra gjeti shumë shpejt epërsinë vetëm një minutë më pas sërish me Gavranovic por Gjermania barazoi në minutën e 60 me Serge Gnabry. Ky rezultat mbeti i pandryshuar deri në fund. Ukraina surprizoi Spanjën, ekipi drejtuar nga Shevchenko mposhti kryesuesit e grupit me shifrat 1-0. Golin e vetëm të ndeshjes e shënoi Tsyganov në minutën e 76-të duke e bërë grupin mjaft interesant.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment