Sport

VIDEO: Juventusi pëson golin e parë në këtë mbrëmje Championsi

Finalizimi i mesfushorit nuk i dha asnjë shans portierit Szcezny
Featured image of article: VIDEO: Juventusi pëson golin e parë në këtë mbrëmje Championsi

Për ndeshjen e Lyonit dhe Juventusit u deshën 31 minuta lojë që të shënohej goli i parë. Mesfushori Lucas Tousart gjeti rrjetën për francezët duke ndëshkuar bardhezinjtë me një gol fantastik.

Aouar bëri spektakël nga krahu i majtë dhe pasi dribloi një kundërshtar, asistoi shkëlqyeshëm për shokun e skuadrës, Tousart. Finalizimi i mesfushorit nuk i dha asnjë shans portierit Szcezny.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

M.P. / Dosja.al

Shto Koment