Bota

VIDEO/ Mattarella me maskë përulet para memorialit, Italia kujton viktimat e COVID-19

Mattarella mori pjesë në ceremoni së bashku me përfaqësuesit e familjeve që kishin humbur të dashurit nga virusi. Po ashtu në Bergamo shkuan edhe kryebashkiakët italianë.
Përditësuar:

ITALI– Italia ka nderuar sot të gjithë ata që humbën jetën nga COVID-19. Në një ceremoni të veçantë të zhvilluar në varrezat e Bergamo, ishte i pranishëm dhe Presidenti i vendit, Serigio Mattarella.

Mattarella mori pjesë në ceremoni së bashku me përfaqësuesit e familjeve që kishin humbur të dashurit nga virusi. Po ashtu në Bergamo shkuan edhe kryebashkiakët italianë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Italia është një nga vendet më të goditura nga COVID-19 në Evropë dhe botë. Deri tani në Itali kanë humbur jetën 34,738.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment