Rajoni

VIDEO- INTERVISTA/ Dritan Abazoviç: Njohja e Kosovës nga Mali i Zi është një çështje e mbyllur

Zoti Abazoviç, tha se njohja e Kosovës nga Mali i Zi është një çështje e mbyllur dhe se qeveria e re do t’i përkushtohej fuqishëm integrimit evropian dhe bashkëpunimit rajonal.
Featured image of article: VIDEO- INTERVISTA/ Dritan Abazoviç: Njohja e Kosovës nga Mali i Zi është një çështje e mbyllur Dritan Abazoviç

Në Malin e Zi, bartësi i listës opozitare “E zeza mbi të bardhë”, Dritan Abazoviç i tha “Zërit Amerikës” se fituesit e zgjedhjeve parlamentare do të kërkojnë një qeveri ekspertësh si forma më e mirë e ndërrimit të pushtetit. Zoti Abazoviç, tha se njohja e Kosovës nga Mali i Zi është një çështje e mbyllur dhe se qeveria e re do t’i përkushtohej fuqishëm integrimit evropian dhe bashkëpunimit rajonal.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(f.m/dosja.al)

Shto Koment